1. Принципи

Кожен жорсткий диск розбивається на кілька розділів, кожен з яких містить файлову систему. Тоді як, Windows® призначає літеру для кожної з цих файлових систем (хоча насправді тільки для тих, які вона розпізнає), GNU/Linux має унікальну деревоподібну структуру файлів, і кожна з файлових систем монтується в одне місце розташування цієї деревоподібної структури.

Так як і для Windows® потрібен “Диск C:”, GNU/Linux має мати можливість примонувати корінь свого дерева файлів (/) в розділ, який містить кореневу файлову систему. Щойно корінь примонтовано, ви можете монтувати інші файлові системи деревоподібної структури в різні точки монтування цього дерева. Будь-який каталог в кореневій структурі може виконувати роль точки монтування, і ви можете кілька разів монтувати одну й ту саму файлову систему в різні точки монтування.

Це дає велику гнучкість у налаштуванні. Наприклад, якщо ви налаштовуєте веб-сервер, звичайною справою буде виділити цілий розділ під каталог, який містить дані веб-сервера. Каталог, який зазвичай містить ці дані і виконує роль точки монтування розділу - це /var/www. Також слід розглянути варіант створення великого розділу /home, якщо ви плануєте завантажувати великі обсяги програмного забезпечення. Ви можете подивитися, як виглядає система до і після монтування файлової системи, на Рисунок 6.2, “Файлову систему ще не примонтировано” і Рисунок 6.3, “Файлову систему тепер примонтировано”.

Рисунок 6.2. Файлову систему ще не примонтировано

Файлову систему ще не примонтировано

Рисунок 6.3. Файлову систему тепер примонтировано

Файлову систему тепер примонтировано

Можете уявити, скільки це дає переваг: деревоподібна структура завжди залишатиметься однаковою: чи є вона на одній, чи на кількох файлових системах. Ця гнучкість дозволяє вам перенести ключову частину структури дерева на інший розділ, коли з'являється брак вільного місця, що ми і збираємося зараз зробити.

Є дві обставини, які ви повинні знати про точки монтування:

  1. Повинен існувати каталог, який виконує роль точки монтування.

  2. І бажано, щоб цей каталог був порожнім: якщо у каталозі, обраному як точка монтування, вже є файли і підкаталоги, їх будуть просто “приховано” новою примонтованою файловою системою. Файли видалено не буде, але вони будуть недоступні доти, доки ви не звільните точку монтування.

[Підказка]Підказка

Взагалі доступ до “прихованих” даних можна отримати за допомогою наново примонтованої файлової системи. Вам просто потрібно примонтувати прихований каталог з опцією --bind. Наприклад, якщо ви щойно примонтували якусь файлову систему в прихований каталог /hidden/directory/ і хочете отримати доступ до оригінального його вмісту в іншому каталозі /new/directory, ви повинні будете виконати:

mount --bind /hidden/directory/ /new/directory